Pravidla provozu Základní školy v Záboří nad Labem

Zveřejněno: sobota 9. květen 2020

v době od 25. 5. 2020 do 30. 6. 2020

Cesta do školy:

• Žáci musí mít cestou do školy roušku.
  • Musí dodržovat odstupy 2m.

Pohyb před školou:

• Před školou budou mít žáci i ostatní osoby zakrytá ústa a nos a budou dodržovat odstupy 2m.
  • Před školou se nebudou žáci ani jiné osoby shromažďovat.

Vstup do školy:

• Do školy budou vstupovat pouze žáci.
  • Při prvním vstupu do školy 25. 5. 2020 odevzdají žáci podepsané čestné prohlášení, které je přílohou tohoto materiálu.
  • Žáci si donesou na každý den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušek.
  • Ve společných prostorách budou žáci nosit roušky.
  • Do šatny budou žáci vstupovat po malých skupinkách podle pokynů pracovníků školy.

V učebnách:

• Po odchodu ze šatny půjdou žáci do skupiny, do které budou trvale zařazení. Skupiny budou nejvýše po 15 žácích a nebudou se měnit. Na naší škole plánujeme 3 skupiny přibližně po 10 žácích (bude se upřesňovat podle počtu žáků, kteří se do školy vrátí).
  • Po příchodu do skupiny si žáci umyjí a vydezinfikují ruce.
  • V lavici budou žáci bez roušky, při případné skupinové práci budou s rouškou.
  • Po sejmutí roušky ji žáci uloží do sáčku.
  • V lavici bude sedět jeden žák. Žáci budou mít odstupy nejméně 1,5m.
  • Po každé vyučovací hodině si žáci vydezinfikují ruce.
  • Učebny budou v pravidelných intervalech větrány (minimálně každou hodinu).
  • Dopolední vyučování bude probíhat podle nově stanoveného rozvrhu ( především Čj, M, AJ, Prv, Př, VL).
  • Odpolední program bude probíhat ve stejných skupinách jako dopolední vyučování. Skupiny se nebudou spojovat.

Stravování:

• Bude zajištěno ze ZŠ Týnec nad Labem.
  • Do školní jídelny budeme docházet ve stanovaných skupinách, každá samostatně.
  • Před jídlem si žáci umyjí a vydezinfikují ruce.
  • U jídla budou žáci sedět s rozestupy.

Provozní doba školy:

Bude upřesněna podle aktuálního počtu žáků, kteří se vrátí do školy.

Při podezření na možné příznaky COVID 19:

• S příznaky (zvýšená teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest) nesmí nikdo vstoupit do školy.
  • V případě zjištění příznaků v době výuky, bude žák okamžitě izolován a budou kontaktováni zákonní zástupci žáka k jeho okamžitému vyzvednutí.

Další dokumenty ke stažení:

• OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ZÁKLADNÍCH ŠKOL V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020 - ke stažení zde.
  • ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ O NEEXISTENCI PŘÍZNAKŮ VIROVÉHO INFEKČNÍHO ONEMOCNĚNÍ - ke stažení zde.
  • Hodnocení žáků - vyhláška - ke stažení zde.

Ivana Snížková

Zobrazení: 31